Tak malé a nádherné

.


Od drobných diamantových kôstok po veľké dramatické kruhy – náušnice patria medzi šperky, ktorými sa ženy zdobia už od nepamäti. Prvé zmienky spadajú do časov starovekej Perzie a Egypta, kedy náušnice označovali predovšetkým náboženský status a spoločenské postavenie svojej majiteľky či majiteľa. Po „dobe temna“ sa na výslnie opäť dostali v 17. storočí a od začiatku 20. storočia náušnice neopúšťajú ušné lalôčiky väčšiny žien.

Titanium-steel-Fashion-Korean-font-b-silver-b-font-gold-earring-for-woman-font-b-jewlery

Tie ich milujú pre ich univerzálnosť, ľahké nasadzovanie a obrovský výber. Pomocou vzhľadu ozdoby môžu pracovať s tvarom tváre, podčiarknuť farbu očí či odvádzať pozornosť od skutočných či údajných nedostatkov.
Pokiaľ aj vy hľadáte perfektné náušnice a premýšľate, kde s výberom začať, čítajte ďalej. V nasledujúcich riadkoch vás zoznámime s najbežnejšími typmi tohto šperku, ako sú kôstky, kruhy či náušnice visiace. Predstavíme vám tiež jednotlivé štýly, z ktorých si môžete vyberať. Nakoniec sa pozrieme aj na druhy zapínaní, ktoré často pri výbere náušníc patria k najdôležitejším faktorom.

.

il_fullxfull.792380920_lnzd_1024x1024

Kôstkové náušnice
Tradičné kôstky uzreli svetlo sveta už v časoch starého Egypta. Dodnes kôstky reprezentujú najmenší, najjednoduchší a zároveň najobľúbenejší typ strieborných náušníc. Vyskytujú sa v rôznych variáciách – od jednoducho zasadených kameňov či periel po hroznovito zoskupené diamanty a drahokamy tvarom pripomínajúce kvetinu. Zapínanie najčastejšie tvoria puzety (motýliky či disky), niekedy šperk v uchu uchycujú šrúbky.
V prípade jednoduchých kôstok zdobí ušný lalôčik jediný šikovne vybrúsený diamantalebo drahokam vložený do krapničiek či kovovej lunety, prípadne je samotný drahý kov vytvarovaný do zaujímavého dizajnu. Vzadu náušnicu najčastejšie pridržiava puzeta v tvare motýlika alebo disku, drahšie kúsky už pred vypadnutím a stratou chráni šrúbka. Obyčajné kôstky patria k nadčasovým ozdobám a pre mnoho žien predstavujú univerzálnu voľbu, ktorá je decentná a pritom vkusná. Tento typ náušníc bezpochyby nechýba v žiadnej šperkovnici, lebo pristane každej z nás.